Flagi reklamowe - Jak powstają?

Flagi reklamowe są bardzo ciekawym i stosunkowo tanim elementem identyfikacji wizualnej firm. Stosuje się je przede wszystkim na masztach flagowych stacjonarnych przed siedzibą firmy. Wiele firm zabiera ze sobą flagi reklamowe na różnego rodzaju eventy firmowe bądź targi. Dzięki mobilnym masztom można je wyeksponować praktycznie wszędzie. Służą do tego różnego rodzaju podstawy, które są przystosowane do wbicia w ziemię, najechania na nie kołem auta lub po prostu obciążenia specjalnymi obciążnikami. Jak właściwie powstają flagi reklamowe? Jak wygląda produkcja flag? Już spieszymy z odpowiedzią.

Projektujemy flagi reklamowe

Pierwszym etapem, od którego należy zacząć produkcję flagi jest wykonanie jej projektu. Zawsze na samym początku prosimy klienta o przesłanie materiałów firmowych i niezbędnych informacji, które wykorzystamy do przygotowania projektu flagi reklamowej. Mowa tutaj o firmowym logo, grafikach i kolorystyce, która jest stosowana na wszystkich materiałach reklamowych klienta.

Dodatkowo potrzebne są informacje na temat rozmiaru flagi i jej wykończenia. W zależności od tego gdzie klient przewiduje jej ekspozycję rozmiar i konfekcja będzie inna. Flagi reklamowe mogą być prostokątne lub łukowate (windery lub flagi surf).

W kolejnym etapie z uzyskanych materiałów przygotowujemy klika różnych projektów flag, a następnie wysyłamy je mailem do akceptacji. Jeśli konieczne są drobne korekty, poprawiamy projekt według wytycznych klienta i projekt wędruje do kolejnego etapu.

Drukujemy flagi reklamowe

Mamy już projekt w formie elektronicznej, ale co dalej? Flagę trzeba wydrukować na materiale flagowym. Ta operacja przebiega w dwóch etapach, gdyż technologia, którą wykorzystujemy do produkcji flag reklamowych to sublimacja bądź inaczej nazywana jako termotransfer. Metoda ta pozwala na uzyskanie nadruku kompletnie niewyczuwalnego poprzez dotyk, jest niezwykle trwała i bardzo dobrze odwzorowuje kolory.

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić to wydruk poprzez specjalny ploter na papierze do sublimacji. W naszym parku maszynowym znajdują się nowoczesne plotery renomowanej firmy EPSON. Gwarantują one wysoką jakość wydruku i idealnie odwzorowane kolory. Wydruk na papierze sublimacyjnym wykonujemy w odbiciu lustrzanym dlatego, że później będziemy przenosić go na materiał flagowy.

Mamy już wydruk flagi reklamowej na papierze w odbiciu lustrzanym. Co dalej? W kolejnym kroku wydruk należy położyć na materiale flagowym i przepuścić go przez tzw. Kalander. Działanie tej maszyny jest bardzo proste. Papier z wydrukiem i materiał przepuszczamy przez dwie rolki i rozgrzany do wysokiej temperatury bęben. Pod jej wpływem wydruk z papieru odbija się na materiale.

Wykańczamy flagi reklamowe

Ostatnim etapem, który musimy wykonać to wykończenie flagi. Tak jak pisaliśmy na początku, robimy to według życzenia i potrzeb klienta w zależności od tego gdzie flaga będzie wisiała. Flagi, nie tylko te reklamowe można wykończyć na kilka sposobów.

Jeśli flaga ma służyć jako transparent, po prostu obszywamy ją dookoła, żeby ją wzmocnić. Dodatkowo możemy zaoczkować ją na rogach by można było ją do czegoś przymocować. Flaga, która będzie wisiała na drzewcu będzie posiadała tunel, natomiast flaga, która zawiśnie na maszcie zostanie wyposażona w taśmę wzmacniającą i karabińczyki, o które zahaczymy obejmy. Dodatkowo jeśli masz posiada windtracker szyjemy tunel.

Proces produkcji flag reklamowych nie jest zbyt skomplikowany, ale aby flaga mogła stać się flagą należy wykonać kilka etapów, które opisaliśmy. Mamy nadzieję, że teraz będziecie wiedzieć w jaki sposób powstają wszechobecne flagi reklamowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *